Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novohradské hory

25. 7. 2009

Tento rok jsme se na prázdninový pobyt vydali na jih Čech. Honza nám zajistil ubytování v Hojné Vodě, k dispozici jsme měli dvě chaty a ještě jsme si postavili dva stany.

1.den   25.7.2009

Sešli jsme se v 7.30 hodin u knihovny a šesti auty jsme vyrazili směr Znojmo. První zastávka byla u zámku v Uherčicích. Na prohlídku nikdo jít nechtěl a tak jsme pokračovali na hrad Landštejn. Tady někteří na prohlídku vyrazili, zbytek strávil čas v hradním bufetu. Potom jsme jeli do Třeboně, kde v Plzeňské restauraci jsme poobědvali a v místním supermarketu dokoupili poslední zásoby. Potom už jsme postupně dojeli do Hojné Vody a ubytovali jsme se. Večer jsme vyrazili na průzkum místního pohostinství a plánovali trasy na další den.

 

2.den   26.7.2009

Cyklisté:  Třeboň  

Trasa:  Dobrá Voda-Horní Stropnice-Světví-Údolí u Nových Hradů-Byňov-Jakule-Šalmanovice-Branná-Třeboň a zpět

Ujeté km: 84

Počet účastníků: 5 (Svatka,Jana,Honza,Jirka Dr.,Eva)

První den jsme vyrazili do Třeboně. Město se nám moc líbilo, na náměstí se k nám hlásili cyklisté ze Židlochovic a vychutnali jsme si pravou pohodu nedělního odpoledne www.youtube.com/watch. Jen nás celý den strašilo pomyšlení na závěrečné stoupání k ubytování. Zpáteční cestu poznamenal jeden pád, ale až na lehké odřeniny to dobře dopadlo a nakonec závěrečný výjezd nebyl tak děsivý a také jsme ho zvládli.

Fotky najdete tady:tutorka.rajce.idnes.cz/Trebon_26.7.2009/ 

a profil trasy tady:

Obrazek

 

3.den  27.7.2009

Cyklisté:  Nové Hrady

Trasa: Dobrá Voda-Horní Stropnice-Světví-Údolí-Nové Hrady-Šejby-Harbach-Šejby-Dlouhá Stropnice-Horní Stropnice-Rychnov-Benešov-Černé Údolí-Staré Hutě

Ujeté km: 69

Počet účastníků: 4 ( Svatka, Jana, Eva, Jirka Dr.)

Dnešní trasa skončila trochu neplánovaně. Měli jsme v úmyslu po prohlídce Nových Hradů projet po signálce do Českých Velenic a  po rakouské straně se vrátit do Čech. Jenže jsme se nějak zamotali a na signálku najeli v opačném směru. Hodně dlouho jsme nic netušili, až při výjezdu z lesa nám bylo divné, že máme na dosah Dobrou Vodu a vytáhli jsme mapu.Tak jsme výlet trošku přeplánovali a do Rakouska přejeli přes hraniční přechod Šejby- Harbach.Chtěli jsme se po zahraničí projet, ale úmorné vedro a táhlé stoupání udělalo s morálkou mužstva své a už to vypadalo na odhazování kol do škarpy. Takže jsme se vrátili zpět a po obědě v Horní Stropnici na návrh Jany, která chtěla jet po rovině v podhůří, jsme jeli do Benešova. O rovině se rozhodně mluvit nedalo, byli jsme hrozně zničení a následné stoupání podél Černé do Hojné Vody nás úplně dorazilo.

Fotky: tutorka.rajce.idnes.cz/Nove_Hrady_27.7.2009/

a profil trasy  

Obrazek

 

4.den: 28.7.2009 

Počasí nám dnes nepřálo a tak jsme se auty vydali na Rožumberk, do kláštera Zlatá Koruna a do Českého Krumlova. Navečer přestalo pršet a tak se tři účastnice vydali na podvečerní procházku po okolí. Z té donesli několikakilogramovou houbu kotrč. Z toho Svatka za podpory ostatních kuchařek uvařila dršťkovou polévku.

 Fotky tady:tutorka.rajce.idnes.cz/Cesky_Krumlov_28.7.2009/

 

5.den 29.7.2009

Cyklisté  Trocnov

Trasa: Dobrá Voda-Horní Stropnice-Svébohy-Božejov-Žumberk-Žár-Buková-Olešnice-Lhotka-Třebeč-Dvorec-Borovany-Trocnov-Ostrolovský Újezd-Otěvěk-Trhové Sviny-Boršíkov-Čižkrajice-Klažary-Žumberk-Božejov-Svébohy-Horní Stropnice-Dobrá Voda

Ujeté km: 71

Počet účastníků: 7 ( Svatka,Hana,Jana,Eva,Jirka Dr.,Jirka Hl., Honza)

Dnes jsme se pořád potkávali s pěšáky, moc se nám líbilo v Žumberku. Ale opravdu největší zážitek byla cesta po cyklotrase z Ostrolovského Újezdu. Už zarostlý začátek  nás měl varovat, že cesta moc používaná nebude, ale mysleli jsme, že se zlepší. Jenže časté deště udělaly své a místo po cestě, která byla celá pod vodou, jsme museli po strništi krajem pole, které bylo také celé podmáčené. U silnice jsme očistili kola a sebe a už jsme dál pokračovali po silnici do Trhových Svin.

Fotky:Trocnov_29.7.2009/

Profil trasy:  

Obrazek

 

6.den 30.7.2009 

Cyklisté Weitra (Vitoráz)

Trasa: Dobrá Voda-Horní Stropnice-Nové Hrady-České Velenice-Gmünd-Wielands-Höhenberg-Unterlembach-Unserfrau-Brühl-Weitra-Wultschau-Harbach-Šejby-Dobrá Voda

Ujeté km: 69

Počet účastníků: 6 (Jana,Svatka,Eva,Honza,Jirka Dr.,Jirka Hl.)

Dnes jsme vyjeli na trasu,kterou jsme chtěli jet v pondělí. Tentokrát jsme na cyklotrasu č.34 v Nových Hradech najeli správným směrem a po signálce dojeli do Českých Velenic. Tady jsme měli malou oslavu - Jirka Dr. slavil překonání letošních 2 tisíc km. Přejeli jsme hranice do Rakouska a začal boj s větrem.Už docela zničení jsme dojeli do Weitry - moc se nám líbilo náměstí i zámek. Po odpočinku jsme vyjeli směrem k hranicím. Vítr ještě zesílil a i z kopce jsme museli volit převody, na které normálně šlapeme do kopce. Úplně nás dorazilo závěrečné stoupání do Dobré Vody,. Zachránil nás až výborný pozdní oběd.

Fotky:tutorka.rajce.idnes.cz/Weitra_Vitoraz_30.7.2009/

Profil trasy: Obrazek

 

 

 

 

7.den   31.7.2009 

Cyklisté: Pohoří na Šumavě

Trasa: Staré Hutě-Černé Údolí-Pohorská Ves-Leopoldov-Pohoří na Šumavě -Žofín-Černé Údolí-Staré Hutě

Ujeté km: 52

Počet účastníků: 3 (Svatka,Jana,Eva)

Poslední den pobytu se projevilo, kdo jsou mezi námi silní jedinci. Na cestu se vydala pouze dámská část výpravy, chlapi po včerejšku všichni odpadli. Cesta byla mírně do kopce, takže žádná dřina, přiměřené tempo. V Pohoří jsme si prohlédli zříceninu kostela, tak trochu neplánovaně jsme se podívali k českému prameni Lužnice a přes les pokračovali k Žofínu. Na oběd jsme se sešli v Černém Údolí s horolezeckou sekcí a po příjezdu do Hojné Vody jsme si dali ještě závěrečné kolečko okolo Vysoké. Byl to moc fajn závěrečný výšlap našeho cykloputování.

Fotky jsou tady: tutorka.rajce.idnes.cz/Pohori_na_Sumave_31.7.2009/

Profil trasy:

Obrazek

8.den  1.8.2009

Postupně od časného rána jsme se rozjížděli ke svým domovům.