Jdi na obsah Jdi na menu
 


První jarní vyjížďka a výšlap

5. 4. 2009
     Vtrhlo k nám jaro a tak někteří už jsme nemohli vydržet bez kola. Po dlouhé zimě chyběl trénink a tak jsme se nakonec sešli tři. Čtvrtý Honza se vydal už po ránu s předstihem do Břeclavi, aby byl dřív doma.
     Vyjeli jsme za krásného počasí směrem Pouzdřany, Věstonice,Milovice. Tady jsme odbočili na Nové Mlýny a po hrázi jeli směr Bulhary. Trochu jsme  podcenili lužní les a tak přes rozlitou vodu z Dyje jsme se problátili do Bulhar. Za vesnicí jsme opět po hrázi vyrazili směr Lednice. Již z dálky jsme viděli, že se k nám blíží v protisměru náš týmový cyklista Honzík. Žlutomodrý dres nešlo přehlédnout. Chvíli jsme setrvali v družném hovoru a pak pokračovali každý svým směrem. U splavu se odpojil Jirka H., který spěchal domů na oslavu.
     Zbylí dva cyklisté – Jana a Jirka (vedoucí dne) - ještě toho měli málo ujeto a tak pokračovali přes Lednici , okolo lednických rybníků, Nového dvora a Tří grácií do Hlohovce. U rybníka Nesyt byla konečně zastávka na občerstvení z vlastních zdrojů. Takto posilněni jsme dorazili do Sedlece. Tady byla krátká zastávka na Kofolu a pak už jsme ujížděli po signálce směrem na Mikulov. Cestou nás zdržel pouze telefon s Jindrem, který nám musel sdělit zážitky z pěšího výletu. Na benzínce jsme dali ještě kafíčko a už nás čekal jen poslední kousek cesty k domovu. Doma na nás čekal zasloužený  pozdní oběd.
     
 
počet účastníků 2-4
 
km 72

 

Zpráva o pohybu pěšáků:

 Jinošovské studánky

 
Vlakem jsme dojeli do Náměště nad Oslavou, kde jsme navštívili nejdříve cukrárnu na náměstí. Po tomto občerstvení jsme vystoupali k zámku, kde v parku bylo hodně jaterníků a sasanek. Po třech kilometrech se nám podařilo sejít z trasy, ale Petr nás včas navedl na správný směr. Výborný oběd jsme si dali v Jinošově v restauraci U Kryštofů. Po obědě se nám také podařilo trochu zabloudit, ale opět jsme našli správnou cestu. U hájenky Křemelík jsme diskutovali s majitelem panem Kalinou, který dobře zná naše Vranovice. Nedaleko od této hájenky jsme narazili na Kalinovu studánku, která byla oceněna titulem Studánka Vysočiny 2008. Pokračovali jsme k dalším dvěma studánkám – Panské a U korbele. Všechny byly náležitě upraveny. Trasu jsme zakončili ve Velké Bíteši.
 
Účast: 6 (Helena B., Marie D., Jaroslava N., Marie K., Petr M., Jindra H.)
 

Délka: 18 km

fotky z akce jsou tady:tutorka.rajce.idnes.cz/Jinosovske_studanky_5.4.2009/