Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jihočeské Dívčice 2012

 Kolaři:

 

Neděle 29.7.2012

Ráno pršelo, tak jsme vyrazili autem - přijeli jsme do Bavorova (kostel, náměstí), pokračovali do Volyně (náměstí) a cíl naší cesty byly Hoštice - prohlédli jsme si areál JZD a prošli po návsi. Na hřbitově jsme potkali pana rešiséra Trošku, který se s námi ochotně vyfotil. potom jsme počkali na nádraží na vlak, který měl zpoždění,ale zastavil a všichni společně jsme se vyfotili.

Fotky tutorka.rajce.idnes.cz/Slunce%2C_seno%2C_Hostice_29.7.2012/

Odpoledne jsme se vydali na kolech do Vodňan, kde nás dohnala bouřka a museli jsme se před ní schovat. Pokračovali jsme přes Chelčice na vrch Loveček.

Počet účastníků: 5 (Svatka, Hanka,Jana, Jirka Hl.,Eva)

Počet km: 39

Fotky: tutorka.rajce.idnes.cz/Lomec_29.7.2012/

 

 

Pondělí 30.7.2012

Dívčice - Nákří - Protivín - Tálín - rybník Něměc - Písek - Putim - Skály - Protivín - Dívčice

Dnešní den jsme se  vydali po stopách dobrého vojáka Švejka .Ráno v Protivíně jsme dobře nakoupili textil a vyjeli směr Písek. V Kuklech jsme minuli odbočku a paní nám poradila cestu po žluté značce - pěkně jsme se brodili bahnem, ale zdárně jsme dojeli do Písku. Prohlédli jsme město, poobědvali a pokračovali do Putimi, kde jsme se vyfotili u četnické stanice. Po návratu jsme se zaslouženě vykoupali v bazénu.

Počet účastníků: 9 (Svatka, Jana, Hanka,Eva,Marie,Jirka Dr.,Jirka Kl.,Jirka Hl.,Jarek

Počet km: 75

Fotky: tutorka.rajce.idnes.cz/Po_stopach_dobreho_vojaka_Svejka_30.7.2012/

 

Úterý 31.7.2012

Novosedly - Netolice - Babice - Zvěřetice - Němčice - Radošovice - Strýčice - Záboří - Holašovice - Čakov -Dehtáře - Břehov - Pištín - Zliv -Zbudov - Dívčice

Ráno jsme jeli na zámek Kratochvíle, kde jsme se potkali s pěšáky. V Netolicích jsme navštívili archeopark a potom už nás čekala cesta po jihočeských vesnicích se selskými barokními statky až jsme dojeli do vesnice Holašovice , zapsané na seznamu UNESCO.

Velký zážitek byla cesta ze Zliv-Zbudov po cyklotrase č.1084 - panelka, která šla místy stěží projet .Ve Zbudově jsme ještě odbočili k pomníku rychtáře Kubaty.Závěrem byl defekt na kole, který se nepodařilo opravit, tak šla Eva za doprovodu Svatky a Jany posledních pár kilometrů pěšky.

Počet účastníků: 6 ( Svatka,Jana,Hanka,Eva,Jarek, Jirka Hl.)

Počet km: 64

Fotky: tutorka.rajce.idnes.cz/Jihoceske_selske_baroko_31.7.2012/

 

Středa 1.8.2012

Dívčice - Mydlovary - Záhájí - Hluboká - Bavorovice - České Budějovice - Branišov - Dubné - Křenovice - Žabovřesky - Břehov - Malé Chřášťany-Vlhlavy-Plástovice - Zbudov - Dívčice

Prohlédli jsme si zámek Hluboká, vystoupali na věž, odkud byl krásný výhled. Podél Vltavy jsme pokračovali do Budějovic, cestou jsme se zastavili u vodáckého kanálu ve Vebném.V Budějovicích jsme nechali kola na náměstí a prohlédli si město a také vystoupali na Černou věž.Cestou zpět jsme opět obdivovali selské baroko (VPR Plástovice)

Počet účastníků: 7 ( Jana,Svatka,Hanka,Eva,Jirka Hl.,Jirka Dr.,Jarek)

Počet km: 56

Fotky: tutorka.rajce.idnes.cz/Hluboka_1.8.2012/

 

Čtvrtek 2.8.2012

Dívčice - Nákří - Dříteň - Kočín - JETE - Bohunice - Týn nad Vltavou - Koloděje - Hvožďany - Bechyně - Hodonice -Březnice - Záhoří - Čenkov - Smilovice - Dobšice - Třitim - Hněvkovice - Litoradice - Kočín - Dříteň - Nákří - Dívčice

Prohlédli jsme si návštěvní centrum jaderné elektrárny v Temelíně, odtud jsme pokračovali do Týna nad Vltavou a dál do Bechyně. U Červeného mlýna měla Hanka nehodu - podklouzlo jí zadní kolo a vyválela se v blátě :-) V Bechyni jsme si prohlédli náměstí a z kostelní věže celé město. Přes most Duha jsme vyjeli z města.Potom už jsme spěchali před bouřkou , zastavili jsme se jen na přehradní hrázi v Hněvkovicích.

Počet účastníků: 8 (Jana, Hanka, Svatka,Marie,Eva,Jirka Hl.,Jarek, Jirka Kl.)

Počet km: 73

Fotky: tutorka.rajce.idnes.cz/JE_Temelin%2C_Tyn_a_Bechyne_2.8.2012/

 

Pátek 3.8.2012

Dívčice -Nákří - Strachotice - Bílá Hůrka - Malešice - Sedlec - Temelín - Všeteč - Albrechtice - Paseky - Nuzov - Žďár - Myšenec  -Klokočín - Maletice-Skály - Protivín - Záboří - Strachotice Nákří -Dívčice

 

Po noční bouřce jsme vyjeli přes Temelín do Albrechtic, kde jsme prohlédli kapličkový hřbitov. Odtud jsme pokračovali na tvrz Klokočín,kterou jsme v těch vysokých kopřivách ani nebylo vidět, jak byl zpustlý. V Protivíně v cukrárně jsme oslavili Jarkovy 2000 km.

 

Počet účastníků : 6 (Svatka, Jana, Marie,Eva,Jarek,Jirka Kl.)

Počet km: 61

Fotky: tutorka.rajce.idnes.cz/Kaplickovy_hrbitov_Albrechtice_3.8.2012/

 

 

Program pěšáků a zbývajících kolařů:
 
 
 
Sobota 28.7.
 
Vydali jsme se na naše putování čtyřmi auty. Každá posádka měla svůj program. Někteří se zastavili na oběd, jiní zase nakupovali. Všichni jsme se ale během odpoledne dopravili na místo určení – chatu v Dívčicích. Protože bylo velmi teplo, většina se ráda osvěžila v bazénu. Také nechyběla krátká procházka po vesnici a navečer bouřka. O zásoby na následující dny bylo bohatě postaráno – ledničky byly vrchovaté.
 
 
 
Neděle 29.7.
 
Tento den jsme absolvovali nejdelší a nejnáročnější výlet. Došli jsme na místní nádraží a vlakem dojeli nejdříve do Strakonic. Tam jsme navštívili hradní nádvoří a Hradní vševědnu. Vlakem jsme pokračovali do filmových Hoštic. Vlak měl sice zpoždění, ale zastavil. Čekalo nás překvapení – naši kolaři jeli sem autem a na železniční zastávce nás čekali. Udělali jsme společné foto a už sami stoupali do obce. Zavzpomínali jsme na naše putování v roce 2004, při kterém jsme stanovali pod restaurací U Javoru, známou z filmů Slunce, seno, … . Prohlédli jsme náves, hřbitov a skončili na Ranči Šimona Pláničky na obědě. Odpoledne jsme přes kopec šli do Strunkovic a kolem Volyňky přes Radošovice do Strakonic na vlak. Po cestě nám občas pršelo.
 
Počet účastníků: 4 (Jindra, Ivana, Jirka Dr., Marie Dr.)
 
Počet km: 17
 

 
 
Zbývající členové se pohybovali nejdříve autem, potom ale na kole. Navštívili např. hrad Helfenburk.
 
Počet účastníků: 3 (Jarek, Jirka Kl., Marie Kl.)
Počet km: 62
 
 
 
Pondělí 30.7.
 
Využili jsme opět vlak a přesunuli jsme se do Hluboké nad Vltavou. Nedaleko od nádraží je zámek Ohrada a zoologická zahrada. Tu jsme navštívili a moc se nám tam líbilo. Potom jsme pokračovali na zámek, kde jsme navštívili věž, ze které byl daleký výhled. Ještě jsme prošli část parku a kolem golfového hřiště jsme se vrátili na nádraží.
 
Počet účastníků: 3 (Jindra, Ivana, Marie Dr.)
Počet km: 14
 
 
 
Úterý 31.7.
 
Dnes jsme využili auto. Přesunuli jsme se do Netolic. Na náměstí Jirka koupil vnukovi nafukovací kyj, kterým pak na plánovaném setkání „přivítal“ kolaře. Přestávku jsme měli na zámku Kratochvíle. Prošli jsme zahradu a občerstvili se v přilehlé restauraci. Přes les jsme se vrátili do Netolic. Tam Jirka koupil druhý kyj – tentokrát červený. Dobře jsme poobědvali a po cestě zpět na chatu jsme se ještě stavili ve Vodňanech.
 
Počet účastníků: 4 (Jindra, Ivana, Jirka Dr., Marie Dr.)
Počet km: 8
 
***
 
Zbývající kolaři navštívili Hlubokou, Netolici, zámek Kratochvíle a Lomec.
 
Počet účastníků: 2 (Jirka Kl., Marie Kl.)
Počet km: 74
 
 
 
Středa 1.8.
 
Autobusem jsme dojeli k jaderné elektrárně Temelín. Navštívili jsme Informační středisko elektrárny na zámečku Vysoký hrádek. Bylo to tam velice zajímavé, stejně tak se nám líbil přilehlý park. Popojeli jsme do Týna nad Vltavou, kde jsme vystoupali k rozhledně Semenec. Po obědě jsme ještě sjeli k soutoku Lužnice s Vltavou.
 
Počet účastníků: 2 (Jindra, Ivana)
Počet km: 4
 
***
 
Zbývající kolaři se dnes proměnili na pěší a za pomoci auta navštívili Zlatá korunu, Český Krumlov a hrad Dívčí kámen.
 
Počet účastníků: 2 (Jirka Kl., Marie Kl.)
Počet km: 7
 
***
 
Zbývající účastnice (Marie Dr.) zvolila Odpočinkový den. Celý den byla v Dívčicích, ale nakonec ji to vyneslo 3 km.
 
 
 
Čtvrtek 2.8.
 
Nejdříve jsme dojeli do Protivína. Tam jsme prohlédli náměstí, navštívili informační centrum, zapsali se do kroniky. Dalším cílem bylo krásné město Písek. Prošli jsme Kamenný most, šli kolem hradeb a parkánem. Po obědě jsme od Lesního hřbitova obešli vrch Logry. Poslední zastávkou byla Putim. Tam je zajímavá četnická stanice, která účinkovala ve filmech o Švejkovi, stejně jako historický most nedaleko od ní. Tady jsme si dopřáli občerstvení.
 
Počet účastníků: 4 (Jindra, Ivana, Jirka Dr., Marie Dr.)
Počet km: 8
 
 
 
Pátek 3.8.
 
Ráno pršelo, dlouho všichni uvažovali, kam se vydat. My jsme zajeli do Kestřan, kde jsme navštívili zajímavou Horní tvrz. Přejeli jsme do Sudoměře, kde je u rybníků velký pomník Jana Žižky na památku bitvy u Sudoměře. V Drahonicích jsme se stavili na obědě a pokračovali do Bavorova. Tam jsme se podívali do muzea a obešli velmi zajímavý kostel.
 
Počet účastníků: 4 (Jindra, Ivana, Jirka Dr., Marie Dr.)
Počet km: 4
 
***
 
Zbývající kolaři se změnili na pěší a navštívili hrad Helfenburk, dále Dub, Prachatice a rozhlednu Libín. Také se jim podařilo nasbírat hodně hub.
 
Počet účastníků: 2 (Hana, Jirka H.)
Počet km: 7
 
 
 
Sobota 4.8.
 
Od rána jsme se postupně rozjížděli do svých domovů.
 
 
 
Celkem pěší ušli od 7 do 55 km.

 

Fotky:    tutorka.rajce.idnes.cz/Divcice_2012_JH/